Pečujte o své vlasy správně. Poradíme vám, jak na to

Umíte si správně umýt své vlasy? Asi si říkáte, že ve svém věku už přece víte, jak na to. Jste si tím ale opravdu jistá? Opravdu můžete svědomitě říct, že si vlasy umýváte správně?
Pečujte o své vlasy správně. Je to totiž alfou a omegou nejen pro jejich vzhled, ale i pro jejich zdraví, pevnost a schopnost růst.
Pár zajímavostí o vlasech
Věděla jste, že vlasy člověku začínají růst ještě dříve, než se narodí? Konkrétně je to ve 20. týdnu těhotenství.
Výrazně rychleji nám vlasy rostou v létě než v zimě, během spánku než za bdělého stavu a ve věku zhruba od 15 do 25 let. Z národností a ras v rychlosti růstu vedou asiaté a prohrávají černoši.
Každý jednotlivý vlas se „dožívá“ přibližně 2-5 let. Po této době růst přestane, vypadne a jeho místo zaujme vlas nový. Z jednoho kořínku může přitom vlas vyrůst cca 20×. Naštěstí ale každý vlas roste nezávisle na ostatních a nám se tak nestane, že bychom byly jednou za 5 let úplně holohlavé. Jestliže tedy vidíte, že vám padají vlasy, je to v pořádku, jde o jejich přirozenou obměnu. Ovšem jen do určitého objemu vypadaných vlasů. V pořádku je to do zhruba 100 vypadaných vlasů denně.
Nejmenší zastoupení ve společnosti mají vlasy zrzavé, a to asi 1 %. Překvapivě v těsném závěsu za zrzkami jsou přírodní blond, které má cca 2-3 % lidí. Barvení vlasů využívá cca každá třetí žena a každý desátý muž.
A na závěr – Vlasy jsou odrazem celkového zdraví našeho organismu.

Jak vlasy správně umývat
Tak, rozehřívání máme za sebou a můžeme se vrhnout do práce a přeučit se špatné zvyky v oblasti péče o vlasy.
Pečujte o své vlasy správně! A to hned na začátku celé té péče. U mytí.
Umývat vlasy denně rozhodně není ku jejich prospěchu. Ano, vím, čerstvě umyté vlasy jsou prostě nejkrásnější. Ale pokud si je budete opravdu mýt denně, oslabujete je. Riskujete vysoušení vlasové pokožky, v jejímž důsledku jsou vlasy náchylnější k lámaní. Ideální interval umývání vlasů je jednou za 2-3 dny.
1. Příprava
Před mytím je důležité vlasy důkladně rozčesat. Nejen, že bude snazší dostat šampon tam, kam potřebujeme, ale také předejdeme jejich lámání během mytí. Jak známo, mokré vlasy jsou totiž náchylnější k lámání.
2. Šampon
Jakmile jsou vlasy rozčesané, namočíme je vodou o příjemné teplotě. A jdeme na to.
- Připravíme šampon.
- Ten si naneseme do dlaně a smícháme s vodou.
- Vytvoříme „kaši“, kterou aplikujeme na hlavu.
- Umýváme především vlasovou pokožku (nikoliv vlasy po celé jejich délce). Je tedy důležité dostat šampon k pokožce hlavy.
- Šampon jemně vmasírujeme.
- Při oplachování se šampon dostane se i do délky, což bohatě stačí.

3. Kondicionér
Po opláchnutí šamponu přichází na řadu kondicionér. Ten naopak na pokožku hlavy v žádném případě nepatří. Nanášíme ho rovnoměrně od konečků směrem nahoru, nejvýše však do roviny k uším. Kondicionér nechce 2-5 minut působit a důkladně opláchněte.
Pak vlasy ještě v rychlosti propláchněte studenou vodou.
4. Vysoušení
Vlasy v žádném případě neždímejte ani jinak násilně nesušte. Vezměte si ručník s vysokou gramáží a vlasy do něj opatrně zabalte a nechce vodu nasáknout do ručníku.
Pokud chcete vlasy vysušit fénem, rozhodně chvíli počkejte. V žádném případě nepoužívejte fén na vlasy, ze kterých „ještě kape voda“.
5. Výživné vlasové oleje
Olej nanášíme do mokrých vlasů, ale pouze do jejich konečků. Pravidelným používáním výživných olejů konečky zacelíme a zabráníme jejich třepení, čímž zvýšíme kvalitu celého vlasu.
Pečujte nejen o vlasy, ale i o sebe!
Nezapomeňte myslet na vše, co se vás týká! Myslete na svou imunitu během podzimu, ale také na svá střeva během cestování!