Dámy, vybírejte velikost podprsenky správně!

Vybírejte velikost podprsenky správně

Kupování nového spodního prádla. Která z nás by to neznala. A vybrat správnou velikost podprsenky není úplně jednoduché, obzvlášť pro ty z nás, které nemají úplně ukázkovou postavu. A co si budeme povídat, to je většina z nás, fotkám modelek, kam se podíváme, navzdory.

Vybrat správnou velikost podprsenky není jednoduché

Všechny to známe. Každá z jiného konce. Velký obvod hrudníku, ale malá prsa, takže nás podprsenka buď škrtí, nebo nám naopak odstávají košíčky. Nebo naopak malý obvod hrudníku, ale velká prsa, takže podprsenku buď nedopneme, nebo nám z ní prsa přetékají.

Vybrat správnou velikost podprsenky není vůbec jednoduché a spousta žen tak rezignovala, protože dostala pocit, že jejich postava je prostě nestandardní či divná a nevejde se do tabulek. Přitom mít správnou velikost podprsenky není důležité jen pro vaše pohodlí, ale i pro vaše zdraví.

Správná velikost podprsenky a zdraví

Příliš malá podprsenka nejen že škrtí jak pod prsy, tak v oblasti ramínek, ale například kostice zapichující se v podpaží mohou způsobovat cysty. Tlak na nervy v oblasti hrudníku a mezi žebry zase může způsobovat vznik otlaků a zánětů.

Ppříliš volná podprsenka zase správně nepodpírá vaše prsa, což v případě jejich větší velikosti způsobuje špatné držení těla a bolest páteře a hlavy. Kromě toho také nemají ňadra dostatečně velkou oporu a „visí“. Kvůli tomu vám povoluje kůže v oblasti dekoltu i na prsech samotných a mohou vznikat strie. Pokud máte navíc prsa větší a nedopřejete jim správnou oporu, kůže pod nimi se potí a vznikají opruzeniny.

Správná velikost vám menší poprsí krásně zvýrazní a větší podepře a vyrýsuje. A vám se zvýší sebevědomí.

Správná velikost podprsenky vám prsa zvedne a pěkně vyrýsuje.

Čeho si všímat při výběru podprsenky

Jak ale vybrat tu správnou velikost? Mělo by se to učit už ve škole, aby se dívka a později žena nemusela takto trápit, protože neví a stydí se zeptat.

Základní velikost

Začněte tím, že budete znát základní velikost své podprsenky – obvod a velikost košíčku.

Vezměte krejčovský metr a změřte svůj obvod hrudníku těsně pod prsy. Metr musí být vodorovně a co nejvíc utažený. Při měření vydechněte. Naměřená hodnota je velikost vašeho obvodu hrudníku. Nezapomínejte, že podprsenka se časem lehce vytáhne, proto měřte tento obvod opravdu co nejmenší.

Poté změřte obvod přes prsa, ideálně v oblasti bradavek. Neutahujte. Od naměřené hodnoty odečtěte obvod hrudníku naměřený pod prsy. Výsledné číslo uvádí váš košíček, a to následovně:

10-12 cm – A, 13-15 cm – B, 16-18 cm – C, 19-21 cm – E atd.

To bychom měli základ. Ovšem bez zkoušení podprsenku nekupujte. Pokud ji potřebujete koupit přes internet, vyzkoušejte si ji ihned poté, co vám dorazí domů. Aby vám seděla, je potřeba zkontrolovat ještě pár dalších věcí.

Zapínání

Podprsenku si oblečte a zapněte – měla byste ji zapnout na první („největší“) háček, maximálně druhý. Jak jsme již zmínili, podprsenka se natáhne a byla by vám velká, pokud už teď byste ji zapnula na nejmenší háček.

Zapínání vzadu musí být pod lopatkami, vodorovně s předkem podprsenky. Pokud se při zatažení za ramínka nahoru zapnuté zapínání zvedne, je obvod velký.

Při zkoušení nezapomínejte na správně padnoucí zapínání.

Ramínka

Nastavte si ramínka, a to tak, aby šla natáhnout maximálně o 3-4 cm. Zvedněte ruce. Pokud se obvod posunul nahoru, je velký.

Ramínka by měla mířit kolmo dolů, obě stejně. Maximálně mohou mířit lehce „do V“. Míří-li ale na druhou stranu, je obvod malý.

Střed košíčků

Střed košíčků mezi ňadry musí těsně přiléhat. Pokud odstává, košíčky jsou vám malé a prsa se do nich nevejdou. Stejně tak ale prsa nesmí tvořit jeden celek. Musí být od sebe oddělená.

Kostice

Kostice musí přiléhat k tělu a objímat celá ňadra. Nikde se nesmí tvořit faldíky ani prsa nesmí z košíčků přetékat.

Pokud si podprsenku vyberete dle tohoto návodu, můžete si být jistá, že vaše prsa budou v pohodlí a vy se budete cítit skvěle. I v podprsence.

Jana Švec

https://hyggeme.cz/jana-svec Copywriterka, překladatelka, korektorka, blogerka a nadšená cestovatelka. Psaní se věnuje od roku 2012 a dodnes se jím živí. Na svém kontě má nespočet blogových a PR článků a řadu spokojených klientů a kromě toho dva vlastní projekty. Miluje cestování, angličtinu, španělštinu, hory, moře, dobrou kávu a kvalitní víno. A především životní pohodu. Na tomto blogu pro vás tvoří obsah o zdravém a pohodovém zdravotním stylu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *