Jak si vychutnat kávu? Káva je zážitek!

Káva je zážitek

Káva ráno, po jídle, v práci, v útulné kavárně i doma u televize. V létě stejně jako v zimě. Také to tak máte? Je to tak, káva je zážitek! Jak si ji ale nejlépe vychutnat?

Podzimní výlety s (za) kávou

Proč tolik milujeme kávu a jaké má účinky, jsme přehledně popsali v našem předchozím článku.

Podzim již začal, počasí se zatím drží, ale postupně se ochlazuje a ráno, když vstáváme, už začíná být tma. Tomu ani šálek dobré kávy nezabrání a nadcházející sychravé počasí s sebou přináší nejen období viróz a chřipek, proti kterým je potřeba se účinně bránit, ale také období depresivních nálad, kterým je záhodno předcházet. Jak? Osobně máme vyzkoušené jednodenní sobotní výlety spojené s návštěvou dobré kavárny. To je náš zaručený podzimní tip.

Mohli bychom přinést recenze řady kaváren, ale zjistili jsme, že káva nám nejvíce chutnala tam, kde byla milá obsluha a příjemné a zajímavé prostředí. Právě tyhle zážitky si pamatujeme nejvíce a právě ty výrazně ovlivnily náš kávový požitek.

Káva je zážitek

Kam netradičně vyrazit?

Jeden z letošních kávových zážitků, který si budeme dlouho pamatovat, jsme prožili na jezeře Most v severních Čechách. Vydali jsme se tam na jednodenní výlet s cílem obejít relativně nově otevřené jezero. V jižní části jezera mimo hlavní pláž jsme narazili na malý stánek na kolečkách. Na první pohled žádný luxus, ale paní se na nás z okénka smála už zdálky. K našemu překvapení nám připravila velmi dobrou kávu Costa Coffe! Tím nás příjemně potěšila. Kávový zážitek umocnilo, když nám vysvětlila, že se nacházíme u místní psí pláže, její stánek je tu primárně pro pejskaře a zastihli jsme ji tu těsně před ukončením letošní sezóny.

Tip!

Nevíte, jakou kávu si z nepřeberné nabídky kavárny vybrat? Přinášíme užitečný tahák!

Odpočinek, pohyb a spánek

Jednodenní podzimní výlety nejsou náročné, nenarušují váš odpočinek během víkendu, procházky vás udržují v pohybu a šálek kávy je příjemná odměna, na kterou se můžete těšit. Kam vyrazíte? Tipy sdílejte v komentářích pod článkem, těšíme se!

Jana Švec

https://hyggeme.cz/jana-svec Copywriterka, překladatelka, korektorka, blogerka a nadšená cestovatelka. Psaní se věnuje od roku 2012 a dodnes se jím živí. Na svém kontě má nespočet blogových a PR článků a řadu spokojených klientů a kromě toho dva vlastní projekty. Miluje cestování, angličtinu, španělštinu, hory, moře, dobrou kávu a kvalitní víno. A především životní pohodu. Na tomto blogu pro vás tvoří obsah o zdravém a pohodovém zdravotním stylu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *